Doğanlar Subaru Yetkili Servis

İstanbul Subaru Servisleri türkiyenin her yerinde olduğunu gibi istanbuldada subaru yetkili servisleri vardır Topkapı Subaru Servisi Doğanlar otomotiv olarak uzun yıllardır bayilik hizmeti vermektedir

Aracıma uygun lastiği nasıl öğrenebilirim?

Aracınıza birebir uyumlu lastik ebadını yetkili servisinizden ya da araç sürücü kapısının içerisinde yer alan bilgilendirme etiketinden öğrenebilirsiniz. Sonrasında Müşteri Destek ekibimizden konuyla ilgili yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lastiğin raf ömrü doğru saklama koşullarında, üzerinde bulunan üretim tarihinden (DOT) itibaren 10 yıldır. Lastiğin kullanım ömrü ise kullanıcı alışkanlıklarına, kullanıldığı yolların kalitesine ve lastiğin üretim özelliklerine uygun (yaz-kış, maksimum hız, maksimum yük vb.) kullanımına bağlı olarak 40.000-50.000 km arasındadır. 

Seyir güvenliği açısından diş derinliği 3 mm’nin altına inen lastiklerin değiştirilmesi önerilmektedir. Diş derinliğinin 1.6 mm’nin altına inmesi tehlikeli bir durumdur. 

Yetkili servisinize danışarak almış olduğunuz orijinal ebatlı lastiklerinizi janta geçirmediğiniz ve kullanmadığınız durumlarda değişim, iade talep edebilirsiniz. Ancak iptal-iade koşullarımızda da belirttiğimiz üzere; janta takılan ve kullanılan lastiklerin iade-değişim hakkı bulunmamaktadır. Bu sebeple lastik seçimi yapmadan önce doğru ebatlarla ilgilendiğinizi teyit etmeniz önem taşımaktadır. Dilerseniz aşağıdaki bağlantı üzerinden iptal-iade değişim koşullarımızı inceleyebilirsiniz.

Lastikle ilgili bilgilerin tamamı, lastik yanağı adı verilen lastik yan yüzeyinde bulunmaktadır. Lastik özelliklerinden birçoğunun adı ve sembolü lastik üreticileri tarafından belirlenen ve markaya göre değişiklik gösterebilen etiketlerle ifade edilmektedir. Lastik yanağında bulunan etiketlerin ne anlama geldiği ile ilgili bilgiler, Doğanlar Otomotiv’ de lastik ürün detay bilgileri arasında belirtilmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz