Doğanlar Subaru Yetkili Servis

İstanbul Subaru Servisleri türkiyenin her yerinde olduğunu gibi istanbuldada subaru yetkili servisleri vardır Topkapı Subaru Servisi Doğanlar otomotiv olarak uzun yıllardır bayilik hizmeti vermektedir

Araç Periyodik Bakım Zamanları

Her araç için periyodik bakım süresi farklıdır. Aracınızın kullanım kitapçığında ne zaman periyodik bakım yaptırmanız gerektiği belirtilir. Genel olarak 10 bin km/ 15 bin km ve 20 km gibi bakım aralıklar söz konusudur. Ayrıca aracın dizel ya da benzinli olmasına göre de periyodik kontrol zamanları değişir.

Periyodik Bakım Konusunda Dikkat Edilecekler Neler?

Periyodik bakım yaptırırken bazı konu başlıklarına dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki mutlaka bu konuda yetki belgesi olan bir kurumdan destek almaktır. Periyodik bakım zamanlarına dikkat etmek de önemlidir. Ayrıca araç bakım çizelgesini dikkate alarak bakım yaptırmak gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Aracınızı servisimize kabul ettiğimizde gereken çalışmaları sizinle paylaşmaktan ve araç üzerinde size açıklama yapmaktan memnuniyet duyarız. Böylece neleri neden yapmayı planladığımızı ve maliyetin ne olacağını hemen öğrenirsiniz. Doğrudan kabul hizmetimizle başlangıçtan itibaren uzmanlığın ve şeffaflığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Periyodik bakım, motorlu araçların tümü için geçerli olan ve genel anlamda otomobil ve hafif ticari araçlar için üretici firma tarafından belirlenen aralıklarla parça değişimi de gerektirebilen bir kontroldür. 10 bin km’de bir, 15 bin km’de bir ya da 20 bin km’de bir gibi aralıklarla yapılan periyodik bakım, motorun daha uzun ömürlü olması ve güvenli sürüş için çok önemlidir.

Aracınızın yağı marka ve modele göre fark göstermekle birlikte genellikle 10.000 – 15.000 km de bir veya yılda bir değişmelidir. Ayrıca aracınızın yazlık / kışlık bakımlarını da yaptırmanız gerekir. Bunlarla birlikte şehirler arası yola çıkmadan önce aracınızı kontrol ettirmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Araç klimaları sürekli çalışan yapıda donanımlardan olduklarından zamanla eskiyebilmekte veya klima gazı özelliğini yitirebilmektedir. Bununla birlikte klima filtreleri ve diğer parçalar nemli ve karanlık bir ortamda bulunduğundan küflenmeye ve bakteri oluşumuna oldukça açıktır. Bu da insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eder. Bu sebeple her mevsim geçişinde klima bakımını kesinlikle öneriyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz